Főoldal > Hirek > Az Udacity a világ első online egyeteme

t: 1670

Az Udacity a világ első online egyeteme



Sebastian Thrun többek között részt vett a Google robotautójának kifejlesztésében is. A szakember ezzel párhuzamosan pedig néhány kollégájával együtt létrehozta az Udacity nevű online egyetemet. Az oldalnak mára több mint 3 millió tanulója lett és 120 munkatársa, akik maximálisan igyekeznek kiszolgálni a látogatók igényeit. Az alapító ezáltal szeretné forradalmasítani az egyetemi világot és interaktívabbá tenni a tanulás lépéseit.

Az ötlet azért is jó, mert így a világ bármely részéről online tanulhatsz, csak egy internetkapcsolat és egy számítógép kell hozzá. A weboldalon a legnagyobb egyetemek (Harvard, Stanford vagy a Princeton) kurzusait tanulhatjuk. A képzések elvégzése után olyan végzettséget kaphatsz, melyet az egész világon elismernek.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Mivel napjainkban rohamosan nő a videók száma és nézettsége az interneten, ezért komoly piaci előnyt jelent az, hogy ezek a videók kinek az oldalán is vannak. Jelenleg egyértelműen a Google tulajdonában lévő YouTube a nagyhatalom ezen a téren, de a
A Google saját tolmács programot épít, mely döntésben bizonyára az is erősen közrejátszott, hogy a Microsoft tulajdonban lévő Skype egy valós idejű fordítóprogrammal rukkolt elő, amely az idegen nyelvet a felhasználó nyelvére fordítja le.
Az LG Styler egy a jövőben használható eszköz második generációs fejlesztését mutatta be a CES-en. Sok funkció van elrejtve ebben a "frissítő" szekrényben, melyet az LG szerint bármely hétköznapi szobában könnyedén elhelyezhetünk.
A jelenleg is zajló CES2015 technológiai kiállításon sok remek újdonságot mutattak be, ezek közül az egyik kiemelkedő a Sony SmartWatch 3 Steel okosórája. A technológia fejlődéssel a nagy gyártó cégek fejlesztő csapatai is próbálják tartani a lépést, úgy