Főoldal > Hirek > Hackertámadás a Microsoft Outlook ellen

t: 1289

Hackertámadás a Microsoft Outlook ellen

A Microsoft Outlook.com a napokban hackertámadást észlelt a kínai régióban. A támadók célja nem közvetlenül a rendszer elleni művelet volt, hanem a szerverek és felhasználók közti adatforgalom lehallgatása. A greatfire.org csapata figyelt fel először a gyanús folyamatokra, miközben a felhasználók mobil és asztali klienseikkel próbáltak csatlakozni az Outlook szolgáltatáshoz. A kapcsolat létrejötte helyett azonban csak egy hibaüzenetet kaptak a programtól.

Ez egy man-in-the-middle típusú támadás volt, amelynek lényege a kapcsolódó felek közti adatok lehallgatása úgy, hogy arról egyik fél se értesüljön, és zavartalan maradjon a kommunikáció. Ez azért is nagyon veszélyes, mivel a közvetített adatok között szerepelhet a felhasználók neve, jelszava, de akár más fontos és titkos adatok is, amelyekkel később a támadók visszaélhetnek.

Kedden a Microsoft bejelentést tett, melyben elmondta, hogy kezelték a helyzetet, illetve ha a jövőben bárki hasonló figyelmeztető üzenetet kapna, azonnal forduljon a szolgáltatójához segítségért. Az Outlook rendszerében még aznap megszüntették a rendellenességet, így már jól üzemelnek a szolgáltatásai.

Tavaly októberben az Apple tapasztalt hasonló támadásokat az iCloud szolgáltatás ellen, majd hetekkel később a Yahoo-nál is hasonló helyzet jött létre. Mindegyik esetet Kína térségében észlelték.
A greatfire-org szerint ezek a támadások annak a jelei lehetnek, hogy a kínai kormány megpróbálja megfigyelni a lakosság internetezését. A keleti ország komoly webes cenzúrájával már korábban is felhívta magára a figyelmet. Több weboldalt is blokkolnak, olyan jelentős címeket is, mint a Google, Facebook, Instagram és Twitter.

Kína tagadja, hogy köze lenne a hackertámadásokhoz.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Sebastian Thrun többek között részt vett a Google robotautójának kifejlesztésében is. A szakember ezzel párhuzamosan pedig néhány kollégájával együtt létrehozta az Udacity nevű online egyetemet. Az oldalnak mára több mint 3 millió tanulója lett
Mivel napjainkban rohamosan nő a videók száma és nézettsége az interneten, ezért komoly piaci előnyt jelent az, hogy ezek a videók kinek az oldalán is vannak. Jelenleg egyértelműen a Google tulajdonában lévő YouTube a nagyhatalom ezen a téren, de a
A Google saját tolmács programot épít, mely döntésben bizonyára az is erősen közrejátszott, hogy a Microsoft tulajdonban lévő Skype egy valós idejű fordítóprogrammal rukkolt elő, amely az idegen nyelvet a felhasználó nyelvére fordítja le.
Az LG Styler egy a jövőben használható eszköz második generációs fejlesztését mutatta be a CES-en. Sok funkció van elrejtve ebben a "frissítő" szekrényben, melyet az LG szerint bármely hétköznapi szobában könnyedén elhelyezhetünk.